Z USA do Japonii. Artur Strzałka w nowym klubie!

Po rozwiązaniu kontraktu przez organizację New York Yankees z Arturem Strzałką na początku tego roku, wydawało się, że przygoda z profesjonalnym baseballem dla wychowanka klubu Silesia Rybnik dobiegła końca. Jednak powołanie do Reprezentacji Europy i dobra postawa w Asian Winter Baseball League pod koniec zeszłego roku zaowocowały propozycją profesjonalnego kontraktu w Japonii, gdzie baseball jest równie popularny jak w USA i jest uważany za sport narodowy. W najbliższych tygodniach Artur Strzałka dołączy do zespołu Kagawa Olive Guyners, najbardziej utytułowanego zespołu w historii profesjonalnej ligi Shikoku Island League Plus. Zespoły rozgrywają swoje mecze w okresie od kwietnia do października, zawodnicy zagrają w sumie 80 spotkań. W przeszłości wielu zawodników, którzy grali w rozgrywkach utorowało sobie drogę do Nippon Professionall Baseball League, która jest odpowiednikiem amerykańskiej Major League Baseball.

Zarząd Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu składa Arturowi serdeczne gratulacje i życzy powodzenia w Japonii!

 

Kagawa_Olive_Guyners Strzałka 3 Strzałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>